-3.6 C
Brno
Pondělí, 30 ledna, 2023
DomůRady a NávodyIDETE ZA SNEHOM NA HORY? POZRITE SA, KTORÁ POISŤOVNA SA O VÁS...

IDETE ZA SNEHOM NA HORY? POZRITE SA, KTORÁ POISŤOVNA SA O VÁS POSTARÁ NAJLEPŠIE

Zimnú sezónu máme v plnom prúde a veľa z nás sa tak vydáva za lyžovaním, snowboardingom, bežkovaním aj stále viac obľúbeným skialpinizmom. Ešte, než zabalíte kufre, dohodnite si kvalitné cestovné poistenie, ktoré bude zohľadňovať aj riziko Covid-19. V našom článku sa dozviete, prečo by ste „cestovko“ rozhodne nemali zabúdať, a navyše vám ukážeme porovnanie ponúk od jednotlivých poisťovní.

Cestovné poistenie sa o vás postará a stojí iba pár stoviek
Cestovné poistenie na hory by v dnešnej dobe malo byť úplnou samozrejmosťou, rovnako ako nastavené viazanie. So zimnými športmi sa totiž spájajú aj časté úrazy, pričom služby a liečba v zahraničí vás môžu prísť aj na stovky či milióny korún. Všetci síce máme „modrú kartičku“ – Európsky zdravotný preukaz EHIC, ale ten nemôžete uplatniť vo všetkých zdravotníckych zariadeniach, a navyše sa nevzťahuje ani na niektoré úkony. Preto by ste vo svojom poistení mali mať zahrnuté zimné športy, prípadne aj poistenie extrémnych športov.

Na čo sa pri výbere cestovného poistenia zamerať
Rozsah krytia – v poistných podmienkach sa pozrite, či sa daná poistka vzťahuje na športy a riziká, ktoré potrebujete mať zaistené. Určite by nemala chýbať položka zásah horskej služby a transport helikoptérou. Hodí sa aj poistenie zodpovednosti, keď by ste napríklad na svahu spôsobili pri zrážke ujmu niekomu inému, či už na zdraví alebo majetku.
Limity – obzvlášť dôležité sú tie v prípade úrazu a súvisiacich liečebných nákladov.
Covid-19 – v dnešnej dobe by toto riziko malo byť samozrejmou súčasťou cestovného poistenia. Cestovné poistenie covid-19 by malo obsahovať zaistenie liečebných nákladov, preventívne umiestnenie do karantény, návrat späť do SR i poistenie storna v súvislosti s ochorením koronavirom.
Na koľko môže vyjsť ošetrenie za hranicami (Rakúsko, Taliansko, Francúzsko):

Hospitalizácia v nemocnici / deň – 15 až 20 000 Sk
Prevoz helikoptérou – 50 až 150 000 Sk
Zásah horskej služby – 10 až 15 000 Sk
Repatriácia do Česka – 30 až 60 000 Kč (podľa krajiny prevozu)
Zlomenina ruky / nohy – 130 až 180 000 Sk (podľa rozsahu zranenia)
Pamätajte tiež, že pre vašu ochranu si nemusíte dojednávať len cestovné poistenie do Rakúska alebo Talianska, ale aj pre tuzemské dovolenky. Úraz vás môže predsa len stretnúť ako v Krkonošiach, tak v Alpách.

Covid-19: Aké všetky riziká cestovné poistenie kryje?
Plné krytie: V prípade ochorenia koronavírusom, sú kryté liečebné náklady na karanténu aj na cestu späť do Českej republiky, pokiaľ poistený nemôže využiť pôvodný let.
Čiastočné krytie: Poistenie kryje len niektoré riziká – väčšinou liečebné náklady. Obvykle sa ale nevzťahuje na náklady na karanténu alebo cestu späť do SR.
V akých destináciách poistenie kryje riziká spojené s Covid-19?
Podľa destinácie: Poisťovni záleží na tom, či cestujete do krajiny s nízkym alebo vysokým rizikom nákazy covid-19. Musíte si skontrolovať, či vás na vycestovanie do vašej destinácie poistí.
Kamkoľvek: Nemusíte riešiť kam cestujete, poisťovňa vás na riziko koronaviru ochráni všade. Záleží však na rozsahu daného poistenia a na jeho limitoch.
Cestovné poistenie online
Chcete si poistenie namodelovať presne podľa svojich podmienok a športov, ktoré chcete na zimnej dovolenke prevádzkovať? Stačí využiť online kalkulačku, ktorá pre vás vypočíta aktuálny prehľad. Zvolené cestovné poistenie potom môžete dojednať online, behom pár minút a z pohodlia domova. Všetky potrebné dokumenty vám prídu počas chvíle na e-mail.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články