-3.6 C
Brno
Pondělí, 30 ledna, 2023
DomůSvetVYHĽADÁVAČ AKČNÝCH LETENIEK

VYHĽADÁVAČ AKČNÝCH LETENIEK

Minulý týždeň som na webe hľadal inšpiráciu na letné cesty a snažil som sa nájsť nejaké zaujímavé letenky do miest, kde som ešte nebol. Nehľadal som žiadnu konkrétnu destináciu, ale robil som si prieskum, odkiaľ, kam a čo vlastne lieta. Pri surfovaní webom som narazil na zaujímavú stránku, ktorá agreguje akcie rôznych predajcov a akčné letenky sú na jednej stránke. Pretože sa jedná o užitočnú službu pre cestovateľov, rozhodol som sa, po dlhšej dobe napísať článok do sekcie Rady na cesty a tento web vám odporučiť.

Spomínaný agregátor leteniek nájdete na adrese www.vyhledejletenky.cz. Privíta vás stránka s príjemnou grafikou, ktorej vládne vyhľadávacie pole. Žiadne otravné klikanie a nastavovanie parametrov, ale jednoduchá a prehľadná stránka, kde iba napíšete mesto, kam chcete letieť. Mám rád Lisabon a web mi práve ponúkol 10 akčných leteniek od šiestich rôznych predajcov. Zohnať letenku do Lisabonu nie je zase taká veľká frajeřina, a tak skúšam ďalej. Indická Bombaj 3 ponuky, Indonézska Jakarta 8 ponúk, Mexico City 24 ponúk, Kapské Mesto 1 ponuka. Vyhľadávač som vyviedol z miery až destinácií Islamabad, takže do Pakistanu akčne nepoletím:-) Zaujímavé sú aj ceny. Spomínané Mexiko zaobstaráte už od 8 817 Sk, ale budete musieť letieť z Nemecka. Kapské Mesto sa dá zaobstarať za 10 000 Sk.

Vyhľadávač akčných leteniek www.vyhľadajletenky.sk
Pokiaľ nemáte jednoznačnú predstavu kam letieť, mrknite na stránku akčnej letenky. Tu je viac ako 1000 akčných leteniek zo šestnástich webov a môžete sa do sýtosti inšpirovať podľa destinácie alebo stavu vašej peňaženky. Pri každej akčnej ponuke sa tiež dozviete, ako dlho už akcia trvá, tzn. či je to novinka alebo niekoľko dní stará ponuka. Ako už bolo uvedené v úvode článku, Vyhledejletenky.cz je agregátor, takže na tejto stránke letenku priamo nekúpite, ale nasmeruje vás na predajcu, ktorý akčnú letenku ponúka.

Vyhľadávač akčných leteniek www.vyhľadajletenky.sk
Pokiaľ nie ste skúsenými cestovateľmi-letcami, tak si dovolím pripojiť niekoľko odporúčaní na záver. Skôr než si kúpite letenku, poriadne si preštudujte, kam presne letíte. Na prvý pohľad hlúpa rada, ale mnoho veľkomiest má viac letísk, a zvlášť nízkonákladové spoločnosti využívajú kvôli odbavovacím poplatkom letisko vzdialenejšie od centra. To môže znamenať dlhší čas na dopravu a tiež vyššie výdavky za miestnu dopravu. Pokiaľ budete prestupovať, tak si pozrite, ako dlho budete na prestupovom letisku čakať. V poslednej dobe sú letecké spoločnosti veľmi kreatívne v osekávaní služieb, ktoré predtým boli súčasťou bežnej ceny letenky. Môže sa jednať o poplatky za batožinu, občerstvenie, check-in až na letisku alebo výber sedadla. Dokúpenie týchto služieb môže letenku o poznanie predražiť.

Prajem vám príjemný let a šťastnú ruku pri výbere cieľovej destinácie!

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články