-3.6 C
Brno
Pondělí, 30 ledna, 2023
DomůRady a Návody5 TIPOV AKO VYBRAŤ DOVOLENKU

5 TIPOV AKO VYBRAŤ DOVOLENKU

Aj keď to zatiaľ za oknami veľmi nevyzerá, letná sezóna sa rýchlo blíži a preto je najvyšší čas na výber dovolenky snov. Pokiaľ ešte vôbec netušíte, ako a kam sa tento rok svojim odpočinkom vydáte, poďte sa aspoň dozvedieť, ako za svoje peniaze získať tú najlepšiu dovolenku, z ktorej budete čerpať pozitívnu energiu ešte dlho po návrate domov. Vďaka týmto radám na seba určite inšpirácia nenechá dlho čakať!

 1. S cestovkou alebo po vlastnej osi?
  Obe voľby majú tak svoje výhody, ako aj nevýhody. Cestovanie po vlastnej osi býva spravidla lacnejšie a menej obmedzujúce v tom zmysle, že keď sa rozhodnete zostať dlhšie alebo treba presťahovať do iného hotela, je to len na vás. Nie je to však pre každého. Spoliehať sa musíte sami na seba pri akomkoľvek probléme, ale aj pri plánovaní cesty, zaistení ubytovania, stravy a dopravy.

Pokiaľ vám však vyhovuje skôr istota a plný servis, bude vhodnou voľbou cestovná kancelária. Aj to má však svoje úskalia. Cestovky často až príliš nadhodnocujú ako svoje služby, tak aj ubytovanie. Je dobré si však tieto informácie radšej overiť v recenziách a diskusiách. Pri hľadaní vhodného poskytovateľa využite porovnanie cestovných agentúr na internete. Dostane sa vám tak najlepších služieb aj ceny. Prejsť si môžete aj dostupné recenzie od spokojných či nespokojných zákazníkov, ktoré vám povedia najviac. Napríklad cestovnú agentúru Invia recenzie väčšinou vychvaľujú.

5 tipov ako vybrať dovolenku

 1. Rozpočet a očakávania
  Pred výberom je dobré si tiež ujasniť, koľko chcete za dovolenku zaplatiť. Možností je nespočetné množstvo a každý od dovolenky očakáva niečo iné. Ak ste dobrodruh, určite budete cestovať na vlastnú päsť a takzvane „lowcost“. Letenky sa už dnes dajú zohnať za pár korún a ubytovanie pokojne aj zadarmo. Stačí využiť napríklad špecializované sociálne siete, ktoré združujú cestovateľov, a pri niektorom z nich sa ubytovať.

Ak ste skôr človek, čo si na dovolenke potrpia na určitý komfort, ubytujte sa v hoteli, a zájazd naplánujte najlepšie s pomocou solídnej cestovnej kancelárie či agentúry, ktorá vám zaistí okrem pekného hotela aj prvotriedne služby. Určite tiež oceníte ponuku all inclusive a ďalšie nadštandardné služby.

5 tipov ako vybrať dovolenku

 1. Nespoliehajte sa na hviezdičky, ale na recenzie
  Pri výbere hotela dajte skôr na recenzie a komentáre v diskusiách od skutočných ľudí, ktorí už dané ubytovanie navštívili. Päťhviezdičkový hotel v niektorých krajinách môže byť úplne niekde inde, než päťhviezdičkový hotel u nás, preto berte túto informáciu skôr ako orientačnú.

To isté platí aj pre služby ako je all inclusive alebo ultra all inclusive. Zistite si, čo všetko si v danom hoteli môžete počas dňa pri využití týchto služieb dopriať.

5 tipov ako vybrať dovolenku

 1. S predstihom alebo na poslednú chvíľu?
  Výber medzi first minute a last minute opäť závisí len od vašich preferencií. Zájazdy na poslednú chvíľu oceníte vtedy, keď striktne netrváte na určitej destinácii alebo ubytovaní, ale radi by ste skôr niečo ušetrili. Ponuka last minute ale býva dosť obmedzená, vhodná skôr na cestovanie v páre z dôvodu nedostatočnej kapacity sedadiel v lietadle a ponúka sa iba to, čo „ostalo“.
 2. Tentokrát mimo sezónu
  Ak nie ste limitovaní nariadenú dovolenku v zamestnaní alebo prázdninami detí v škole, určite vyrazte mimo sezóny. Oveľa viac si užite miesta, ktoré sú v sezóne narvané turistami. Okrem toho niektoré tropické destinácie sú ako stvorené na cestovanie mimo sezónu av tento čas si ich užijete viac, hlavne kvôli priaznivejšej klíme.
- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články