-3.6 C
Brno
Pondělí, 30 ledna, 2023
DomůRady a NávodyAKO SPRÁVNE VYBRAŤ OUTDOOROVÉ VYBAVENIA

AKO SPRÁVNE VYBRAŤ OUTDOOROVÉ VYBAVENIA

Zájsť do prírody, oddýchnuť si, nadýchať sa čerstvého vzduchu. Prečo stále sedieť v kancelárii, keď na to nie sú pádne dôvody? Zeleň je ľudskému oku veľmi prospešná a mali by ste si ju, aspoň cez víkendy, užívať čo možno najviac. Aby ste ale súčasne mali v lese alebo inde v teréne skutočné pohodlie, nezabudnite na outdoorové vybavenie. Nie je to len batoh alebo oblečenie, ale aj rôznorodá elektronika. Aktívne strávený voľný čas sa zúročí nielen v lepšej kapacite pľúc, ale predovšetkým potom aj veľkej psychickej pohode.

Stany, spacáky, ale napríklad aj vysielačky
Pár dní strávených pod holým nebom, tomu sa skutočne nič nevyrovná. Naozaj si prečistiť hlavu, zabudnúť na starosti, mať pocit, že vás nič neťaží. Outdoorové vybavenie je ale nutnosťou, nielen preto, aby na vás nepršalo, keď sa počasie napriek predpovedi príliš nepodarí. Turistické stany alebo tzv. trojsezónne spacáky, zabúdať by sme nemali ani na cestovnú lekárničku, nikdy nevieme, kedy nás napríklad zabolia zuby. A teraz ruku na srdce, vyberáte si v tomto sortimente naozaj starostlivo?

Ako vybrať outdoorové vybavenie
Odborníci z portálu Outdoortipy.cz potom odporúčajú pri konkrétnych modeloch vždy detailne preštudovať dostupné užívateľské aj odborné recenzie, ktoré vám dobre pomôžu zorientovať sa v danej problematike. Nakoniec, robíte to tak určite aj pri spotrebnej elektronike, televízii alebo kávovaroch, však? Svietidlá a čelovky alebo dobrý outdoorový telefón, ktorý vás nikdy nenechá čakať na signál a nebude mu vadiť ani vzdušná vlhkosť. Je jednoducho určený do terénu, nejde o žiadny chúlostivý model, ktorý je výhradne na domáce použitie.

Počuli ste už o športových náramkoch?
Doplnok, ktorý bol ešte pred desiatimi rokmi skôr klasikou špionážnych filmov ako bežného života. Dnešný svet je ale úplne iný a elektronika ním prechádza prakticky neustále. Pokiaľ si idete zabehať, nie je dôvod ho nemať na ruke, zmerať si rýchlosť a urazenú vzdialenosť alebo srdcový tep, mať teda výborný prehľad o vlastnom bežeckom tréningu. Prezrite si preto porovnanie športových náramkov, kde sa dozviete mnoho užitočných informácií o tejto pomôcke, čo môže uľahčiť nielen pobyty v lese alebo inde v outdoorovom prostredí, ale vlastne aj kdekoľvek inde. Akú má batériu a ponúka aj GPS spojenie? Prehľadný displej, kompatibilita s vašim smartfónom, vodeodolnosť. Všetky pozitíva a negatíva prehľadne zoradené na jedinej obrazovke, nechajte sa inšpirovať k výberu!

Ako vybrať outdoorové vybavenie
Kvalitné svietidlá a čelovky vás nenechajú nikde dlho blúdiť, a to ani keď sa bude stmievať alebo príde prudký dážď. Mať o ceste jasno znamená jediné – musí byť dobre osvetlená, pýtajte sa preto na lúmene, výdrž batérie i svietiace režimy, pretože niekedy stačí len blikanie červeného svetla, inokedy zase musí prísť k slovu plný výkon a maximálny dosvit, ktorý môže byť až rádovo. desiatok alebo aj stoviek metrov. Batoh, nôž, samonafukovacia karimatka, aj to sú dôležití pomocníci, pokiaľ sa vydáte sami do terénu. Tým ale pochopiteľne ešte nekončíme!

Ako vybrať outdoorové vybavenie
Cyklistika alebo nielen spaľovanie kalórií
Do terénu sa dobre osvedčili aj bicykle, s ktorými urazíte dlhšie vzdialenosti v pomerne krátkom čase. Pozrite sa preto na najlepšie elektrobicykle, s ktorými nemusíte tak šliapnuť do pedálov, pretože vás ľahko podporia pri jazde – stačí len mať nabitú batériu a pokojné rovinky sa vychutnať ako v dobách minulých. Elektrobicykel pomôže hlavne pri stúpaní alebo v členitom teréne, kedy sa môžete viac sústrediť na riadenie a nechať pohon na elektrine. Pýtajte sa aj na nosnosť, výšku rámu, ktorú porovnajte s vlastnou telesnou konštitúciou a taktiež kapacitu batérie. Prečo? Jednoducho preto, že horské elektrobicykle, použiteľné hlavne v menej prístupnom teréne, musia mať vyšší dojazd ako jednoduché modely určené do mesta. A tento údaj sa odvíja hlavne od samotnej kapacity batérie.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články