-3.6 C
Brno
Pondělí, 30 ledna, 2023
DomůCestovanieAKO SA ŽIJE NA SICÍLII?

AKO SA ŽIJE NA SICÍLII?

Čo vás na Sicílii ako turistu čaká? Je tu naozaj také nebezpečenstvo? Aké sú tu pracovné možnosti? Budete ako turista vnímať všade spomínanú mafiu? Nielen o týchto informáciách si môžete prečítať v nasledujúcich riadkoch.

O Sicílii ste už mohli mnohé počuť. Nespočet informácií ste si o nej mohli prečítať. Jeden si môže Sicíliu pochvaľovať a druhý ju dávno odsúdil.

Zaujímavosťou je, že aj keď je Sicília spájaná s preslávenou mafiou, vydáva sa na nej čoraz viac českých turistov. To je zrejme aj dôvod na to, že letecké spoločnosti posilňujú priame lety na Sicíliu.

Sicília je raj pre turistov
Patríte aj vy do skupiny tých, ktorí si Sicíliu zamilovali? Nie je sa čomu diviť. Tento ostrov vám totiž ponúka nespočet krásnych miest. Výborná kuchyňa, dych vyrážajúca príroda, krištáľové more a očarujúce pamiatky. Nič z toho sa totiž Sicílii nedá uprieť.

Je to ideálne miesto pre vašu dovolenku. Či už chcete leňošiť na pláži, alebo zdolávať vysoké kopce. Na Sicílii sa môžete vydať za rodinnú dovolenku, alebo za aktívnym zážitkom s priateľmi. Ponúka sa vám toho tu skutočne veľa.

Pokiaľ ste o Sicílii zatiaľ váhali, tak jej určite dajte šancu a za poznaním jej krás sa vydajte.

Sicíliu si aj napriek jej nevalnú povesť zamilujete (Taliansko)
Na čo sa pripraviť, keď sa na Sicílii vydáte
Či už sa na Sicílii vydáte na niekoľkodňovú dovolenku, alebo na dlhší časový úsek, je potrebné sa pripraviť na niekoľko situácií a „nástrah“.

Pripravte sa na:

 • Zbesilú dopravu
 • Temperament všade okolo vás
 • neporiadok a odpadky vo väčších mestách
 • Nočný život
 • Obedňajšiu siestu
 • Časté bozkávanie a objímanie

Život na Sicílii
Práca na Sicílii
Čo ak sa rozhodnete zostať na Sicílii dlhší časový úsek? Nie je mnoho dôvodov, prečo tu dlhšiu dobu zdržiavať. Za prácou sa na tento ostrov vydáva naozaj malé množstvo ľudí. Častejšia je teda možnosť štúdia, alebo poznania prírodných či architektonických krás tohto ostrova.

Za prácou sa na Sicílii prakticky nejazdí. Ak tomu tak je, tak je to naozaj veľmi výnimočná situácia. Nie je tu totiž dostatok pracovných miest ani pre miestnych obyvateľov. Každý si svoju pracovnú pozíciu dobre stráži a je rád za každú pracovnú možnosť. Muži tu pracujú napríklad aj v kvetinárstve, alebo ako akýsi „nandavači“ tovar do nákupných tašiek. Áno, pri pulte stojí muž, ktorý vám pomáha rovnať nakúpený tovar do tašiek. U nás by takúto pozíciu ocenilo iba veľmi málo mužov. Tu sú za ňu vďační.

Voľných pracovných miest je na Sicílii veľmi málo (Taliansko)
Zohnať na Sicílii prácu ako zahraničný študent je prakticky nemožné. Občas je to náročné aj pre miestnych študentov.

Ak zoženiete na Sicílii prácu, tak máte naozaj veľké šťastie. Ak sa chcete uchádzať o dobré pracovné miesto, musí vás schváliť vaša rodina. Zamestnávateľ si od vás môže vyžiadať kontakt na člena rodiny a potom ho kontaktovať, aby na vás urobil akýsi posudok. Aj samotná mafia tu zasahuje do vašej kariérnej dráhy. Tá sa tiež zaujíma o to, kto vlastne ste a aká je vaša minulosť.

Mafia síce nie je tak úplne vidieť, ale súčasťou tunajšieho života je bezpochyby. Miestni obyvatelia o nej neradi hovoria. Sú tu však rôzne organizácie, ktoré sa proti nej snažia bojovať.

Mafia sa nezaujíma iba o vás, ako o zamestnancov, ale oveľa viac sa zaujíma o samotný podnik. Ak má byť podnik v „bezpečí“, musí za to jeho majiteľ platiť mafiu tzv. výpalné. Pokiaľ toto majiteľ nerobí, tak mnohé riskuje.

Je tu naozaj také nebezpečenstvo?
Sicília je spájaná s najrôznejšími súvislosťami. Dôležité je spomenúť to, že svetlo nebezpečnej Sicílie na tento ostrov vrhli predovšetkým obyvatelia s inou národnosťou, ktorí sa tu zdržiavajú. Pôvodní Sicílčania sú veľmi láskaví a priateľskí.

Musíte dodržiavať pár základných pravidiel a nebezpečenstvo vás tu ako turistu nečaká.

 • V nočných hodinách buďte radšej doma
 • Vo večerných hodinách sa vyhýbajte neosvetleným cestám
 • Ženy by tu za tmy nemali chodiť bez sprievodu muža
 • Vyhýbajte sa podozrivým štvrtiam a pohybujte sa v rušnejších uliciach
 • Nedávajte príležitosť pre vreckové krádeže

Pokiaľ budete tieto pravidlá dodržiavať, tak vám tu žiadne nebezpečenstvo nehrozí.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články