7.5 C
Brno
Čtvrtek, 22 února, 2024
DomůCestovanieTORONTO - NAJVÄČŠIE KANADSKÉ MESTO

TORONTO – NAJVÄČŠIE KANADSKÉ MESTO

Najväčšie kanadské mesto dýcha modernosťou, ale nájdete tu aj ozveny slávnej kanadskej minulosti. Šesť miliónov obyvateľov (vrátane aglomerácie), obrovské mrakodrapy a napriek tomu čisté ovzdušie, odkazy na niekdajšie Československo a napríklad aj pekná ZOO. Dalo by sa povedať – tu by chcel žiť každý. Tak presne to je Toronto, ekonomická metropola dnešnej Kanady.

Náš tip: Zjednajte si kvalitné cestovné poistenie

Zrejme najväčšia dominanta mesta tu vyrástla vlastne celkom nedávno. Výška 553 metrov robí z tejto budovy jednu z najvyšších na svete (a najvyššiu v rámci Severnej Ameriky), konkrétne ide o takzvanú CN Tower. Len tak mimochodom, na jej vrchol sa môžete zviezť preskleným výťahom, ktorý poletí skoro rýchlosťou blesku. Pohľad z tej výšky je ohromujúci, ale nič pre ľudí majúcich časté závraty.

Ak by ste radi zažili atmosféru tunajších starých časov, zavítajte napríklad do štvrte The Distillery District. Je tu vidieť, ako vyzerala stará továreň alebo výrobňa alkoholu, pozrieť si môžete aj miestne taverny, ktoré vyzerajú naozaj presne tak, ako kedysi v devätnástom storočí – a dať si tu je možné aj vybrané regionálne pivá.

Toronto je veľmi kozmopolitné mesto, svoju štvrť tu má asi každá svetová kultúra. Veľmi zaujímavá je napríklad Čínska štvrť, ktorá je vernou kópiou tradičných ázijských spletitých uličiek a zaobstarať sa tu dá aj nejaký ten suvenír (sú tu aj tržnice s čerstvým ovocím a zeleninou, pri ktorých si spomeniete na domovskú krajinu :-). Nájdete tu ale aj indickú, ruskú, grécku či thajskú štvrť, kde sa dajú okúsiť aj nejaké tie zemské špeciality, čo je lákavá príležitosť pre každého gurmána v oblasti stolovania.

V Toronte stojí za prehliadku aj jedno miestne múzeum. Royal Ontario Museum ponúka expozíciu nielen antického Egypta, ale aj pár kúskov pôvodom z Čiech, prípadne pre záujemcov aj dinosaurami. Podobné múzeum sa nakoniec nachádza v každej kanadskej provincii.

Hlavne mladších návštevníkov určite bude zaujímať tamojší Ontario Science Center, ktoré je doslova a do písmena zasvätenej technike. Dokonca, pre záujemcov je možné si miestny exponát aj vyskúšať. Nachádza sa tu dokonca aj umelý dažďový prales a vidieť môžete aj tornádo – samozrejme so všetkým bezpečím múzea, je to len taká simulácia.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články